Okolí je protkáno velkým množstvím turistických stezek a cyklostezek, jenž Vás provedou krajinou skýtající pozoruhodné pamětihodnosti a přírodní úkazy. Soustava táhlých hřebenù Jizerských hor a proslulé běžecké lyžování uspokojí vyznavače tohoto sportu.

Tipy na výlety ZDE!

Pro milovníky sjezdového lyžování je zde několik lyžařských center, většina jich nabízí i večerní lyžování, v případě potřeby je zajištěno i umělé zasněžování, pro malé lyžaře čekají lyžařské školičky (Lučany nad Nisou - vlek u pily, Ještěd, Tanvaldský Špičák I. a II., Severák, Bedřichov, Desná, Albrechtice a Smržovka).

Pro příznivce koupání a vody je v dosahu 2 km Jablonecká přehrada (okolo které je dráha pro in-line bruslaře či nedaleké tenisové kurty v Sportcentrum Břízky) , či místní přírodní koupaliště v Lučanech nad Nisou.

V případě deštivého, či jinak nepříznivého počasí nabízí Jablonec (2 km) bazén s nově vybudovanými tobogány, divokou řekou a vířivkou, masáže nebo saunu. V Městské hale je bowling, tenis, squash centrum, badminton, indoor golf, aerobic.

Dále pak nedaleký Liberec (15 km) nabízí Botanickou zahradu, ZOO, Lidové sady (dětské zábavné centrum), Centrum Babylon o rozloze 5000 m2, který nabízí Aqua park (s tobogány, vodní masáže, protiproudový kanál, širokou skluzavku a jiná relaxační místa) , IQ park, Luna park.

Možnosti na výlet v okolí:

V okolí je několik rozhleden – Bramberk, Slovanka, Nisanka, Královka, Tanvaldský špičák, černá studnice a v Liberci Ještěd.

Bozkovské krápníkové jeskyně jsou jediné zpřístupněné jeskyně na severu čech. Nachází se zde největší podzemní jezero v čechách. Pro svou jedinečnost byly tyto jeskyně vyhlášeny Národní přírodní památkou.

Kozí farma v Pěnčíně s brusírnou perel, kterou mùžete spojit s krásnou vyjížïkou vláčkem na rozhlednu Černá Studnice či do obce Krásná kde působil výjimečný ranhojič, lékař a především člověk - Jan Josef Antonín Eleazar Kittel. Žil v 18. století na jižní straně hřebenu Černé Studnice v tehdejším Šumburku (dnes se obec jmenuje Krásná). Obestírala ho řada legend a pověstí - prý za svými pacienty létal na čarodějném plášti, vyléčil všechno a každého, znal číst v tajemných čarodějných knihách... Aby získal tuto moc a hlavně umění úspěšně léčit, spolčil se prý s ďáblem, který mu za úpis duše předal mnohá tajemství, především pak kvítek zázračné rostliny všehoj.

Vláček jede přímo z areálu kozí farmy a zase se tam s Vámi vrátí. Parkování s autem je přímo u areálu kozí farmy. Prohlídka farmy stojí za to hlavně pro děti. Na farmě si můžete též zakoupit zde vyrobený kozí sýr.

Designed and coded by PC-Optimal - © 2012 -